Методика імпорту даних(суміщення) в картографічному пакеті mapinfo
Свій погляд на імпорт даних та наступне їх суміщення показано наступними кроками методики (експорт даних з Excel в Mapinfo):
1. Створити або відкрити існуючий файл в Excel, враховуючи наступні умови: 1. Номера кожного поля (наприклад точки відбору проб, свердловини тощо) повинні бути виключно унікальними , тобто ніде більш не зустрічатися по файлу, який імпортується, й повинні співпадати з нумерацією в таблиці Mapinfo.
2. Створити в цьому ж файлі другу колонку даних, які у майбутньому будуть імпортуватися в Mapinfo (див.рис.1.).
3. Закрити цей файл Excel
4. Відкрити файл в Mapinfo, в який необхідно внести дані з Excel. В нашому випадку це файл під назвою: ExcelMap. В ньому повинно бути РАВНА колькість полів – полям з файлу Excel (в нашому випадку 10) й вони повинні знаходиться в колонці с типом даних Integer. (див рис.2).
(ліворуч – створення колонок в Mapinfo, праворуч – результат створення таблиці з полями)
5. Відкрити файл Excel в Mapinfo. (див. рис.3)
6. В результаті в Mapinfo маємо таблицю з якої необхідно експортувати дані й таблицю, в яку ці дані необхідно скопіювати (див.рис.4)
7. Відкриваємо меню Table -> Update Column
8. В меню, яке з’явилось , обираємо наступні позиції (які зображені на рис. 6), натискаємо ОК.
9. Результат злиття спостерігаємо на рис.7
Таблицю необхідно зберегти під новим ім’ям, щоб зберегти дані.
Висновки та пропозиції:
1. Запропонований методичний підхід дозволяє суміщати різну методичну інформацію, яка має просторовий характер та використовується при вирішенні завдань ґрунтового картографування.
2. Різний семантичний характер інформації, яка суміщається не впливає на науковий результат, тобто інформація не спотворюється.